• Kategorie
  • Parametry
  • Lego Duplo

Lego Duplo w sam raz dla malucha

Choć chwilowe trendy lub moda dotyczą także zabawek, LEGO od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród najmłodszych. Układanie klocków to już od pokoleń kultowa pozycja na liście ulubionych dziecięcych zabaw, które nierzadko stają się także hobby dorosłych. Duńska marka posiada w swojej ofercie również kolekcję LEGO Duplo, dedykowaną najmniejszym dzieciom (w wieku od 1 do 5 lat) stanowiącą odpowiedź na ich potrzeby, ale też dbającą o bezpieczeństwo.

Klocki Duplo zostały zaprojektowane tak, żeby mniejsze dziecko z łatwością mogło się nimi posługiwać. Ich rozmiar jest większy niż w przypadku standardowych klocków LEGO, dzięki czemu świetnie pasują do małych rączek. Wykonano je z tworzywa sztucznego, co stanowi rozwiązanie w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Co więcej, elementy wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak np. gryzienie. Powierzchnię zabawek pokrywają otwory oraz wypustki, za pomocą których poszczególne komponenty można łączyć ze sobą w dowolnych konfiguracjach. Wyróżnia je również kolorystyka zachęcająca do zabawy.

Zestawy klocków Lego Duplo

Zestaw klocków LEGO Duplo, w przeciwieństwie do drobnych odpowiedników, nie powoduje zagrożenia dla maluchów - przez wzgląd na odpowiednio dobrany rozmiar malec nie zakrztusi się poszczególnymi elementami, ani ich nie połknie. Nie istnieje również ryzyko, że pociecha nie poradzi sobie z nieadekwatnym do wieku, wymagającym zestawem.

Twórcza zabawa z klockami Lego Duplo

Klocki LEGO Duplo pozwalają maluchom budować budynki, pojazdy i rozmaite przedmioty. Dzięki nim każde dziecko może własnoręcznie skonstruować swój wymarzony świat. Ograniczeniem pozostaje jedynie dziecięca wyobraźnia. Bawiąc się elementami z kolekcji, pociecha ma szansę stworzenia różnorodnych kompozycji.  Z kolorowych elementów wnieść da się np. wesołe miasteczko, lotnisko, farmę, szpital, stację kolejową albo zamek księżniczki. Malec, podążając za swoją kreatywnością,  kreuje własną rzeczywistość, co z kolei stymuluje jego rozwój. Zakończone budowle warto z dumą prezentować w dziecięcym pokoju lub zdemontować razem z pociechą i na powrót przeznaczyć do budowy.

Dla małych i dużych

Wsparcie dorosłych, zwłaszcza gdy idzie o najmłodsze dzieci, może się przydać, chociaż - z uwagi na dostosowanie klocków do wieku odbiorców - nie musi być wcale konieczne. Budowanie z klocków LEGO Duplo to jednak wspaniała zabawa nie tylko dla maluszka, ale i dla rodziców, a także doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu w twórczej atmosferze, bez względu na pogodę. Stopień trudności poszczególnych zestawów został dostosowany do dzieci pomiędzy 1 a 5 rokiem życia, co pozwala miłośnikom budowania odnosić pierwsze sukcesy w tej dziedzinie już od najmłodszych lat, a rodzicom - z dumą patrzeć na poczynania pociechy.

Lego Duplo w sklepie Rikitiki.net

W naszym asortymencie znaleźć można najróżniejsze zestawy LEGO Duplo - zarówno mniejsze, jak i większe.  Motywem przewodnim są popularne tematy, znane bajkowe postaci lub ulubione scenerie. Niektóre komplety to zabawki uniwersalne, jak np. „Lotnisko”, „Wóz strażacki”, „Duży plac zabaw”, które mogą odzwierciedlać charakterystyczne zainteresowania malucha. Inne - m.in. „Moja pierwsza myszka Minnie”, „Pociąg z Toy Story”, „Popołudniowa herbatka u Elsy i Olafa” czy „Zamek z krainy Lodu” korespondują z kolei bohaterami ukochanych bajek animowanych. Jeśli chodzi o LEGO Duplo cena nie musi okazać się wysoka -  zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą Rikitiki.net.

Klocki z kolekcji Duplo łączą zabawę i naukę. Rozwijają u dzieci wyobraźnię przestrzenną, doskonalą ich umiejętności ruchowe oraz manualne, zdolność wcielania się w rozmaite role, a także budowania. Z tego powodu ich zakup może stanowić świetny pomysł na prezent z okazji urodzin bądź innego święta. Z jednej strony gwarantują doskonałą zabawę, a z drugiej – wyróżniają się walorami edukacyjnymi. Taki podarunek ucieszy zarówno obdarowanego malucha, jak i jego opiekunów, którzy na pewno docenią potencjał kolorowych klocków.

Zabawki Dla Dzieci