• Kategorie
  • Parametry
  • Konie Schleich

Konie figurki Schleich

Rozbudzanie w dziecku zainteresowań to proces, który umiejętnie przeprowadzony, procentuje w przyszłości. Wykorzystywanie dobrze dobranych zabawek może skutkować nie tylko mile spędzonymi przez malca godzinami, ale również wzrostem jego świadomości, a w przyszłości także prawdziwą pasją.

Zabawki konie Schleich to oryginalne produkty znanej na całym świecie niemieckiej marki rekomendowanej przez pedagogów i rodziców. Figurki przedstawiające te zwierzęta to propozycje szczególnie uwielbiane przez miłośników jeździectwa. Charakteryzują się bogactwem modeli – w ofercie firmy Schleich można kupić niezwykle realistycznie odwzorowane egzemplarze przedstawiające różne rasy o rozmaitym umaszczeniu – zarówno ogólnoużytkowe, jak i turniejowe oraz wystawowe. Dzieci uwielbiają bawić się nimi, nie tylko dlatego, że dają możliwość tworzenia niezliczonej liczby scenariuszy, ale także ponieważ bez trudu udaje się wciągnąć w zabawę rodziców, doceniających kunszt wykonania i piękno modeli.

Dlaczego warto rozbudzać w dziecku miłość do koni?

Jazda konna to sport, który uczy wielu pozytywnych cech: miłości do przyrody, jej poszanowania, prawidłowej postawy podczas jazdy, dyscypliny i konsekwencji, a także odpowiedzialności. Wymaga nie tylko utrzymania się na koniu, lecz również oswojenia ze sobą silnego zwierzęcia, co można osiągnąć tylko poprzez cierpliwość, delikatność i stanowczość. Choć trzylatek jest jeszcze zbyt mały, aby zapanować nad koniem lub pracować przy jego czyszczeniu w stajni, z powodzeniem może przygotowywać się do tego, wykorzystując w zabawie konie Schleich.

Zabawki konie Schleich

Konie ze Schleich to figurki z tworzywa sztucznego o wymiarach od kilkunastu do ponad dwudziestu centymetrów. Cechuje je niezwykła dbałość o detale oraz sposób wykończenia przez ręczne malowanie, dzięki czemu prezentują one w wyrazisty sposób typowe dla każdej rasy detale anatomiczne. Co ciekawe, porównując ze sobą modele różnych koni można dostrzec, że zadbano również o ich proporcje typowe dla rasy – niektóre z nich są nieznacznie mniejsze od innych. W ofercie można znaleźć szlejchy konie zarówno popularnych, jak i mniej znanych ras.

Ile kosztują konie Schleich?

Pojedyncze modele to koszt około 23-25 złotych. Te z dodatkami, na przykład akcesoriami jeździeckimi, figurkami jeźdźców lub zabudowaniami są oczywiście odpowiednio droższe – w zależności od rozmiarów i zawartości. Tanie konie Schleich kupisz u nas, w sklepie Rikitiki, szukając ich w odpowiedniej kategorii.

Jak organizować zabawę z konikami Schleich?

Oprócz modeli poszczególnych ras koni, w ofercie figurek tej marki można znaleźć również akcesoria do różnych zabaw – stajnie, przeszkody na zawodach jeździeckich czy elementy wystawy. Warto również wykorzystywać swoje własne zdolności manualne oraz pomysłowość do tworzenia scenografii ze wszystkiego, co znajdzie się w domu lub na podwórku. Gadżety te da się zabrać ze sobą na piknik lub na plac zabaw, tym samym zapewniając dziecku przyjemność korzystania z nich w różnych warunkach i pokonując nudę. Wraz z maluchem zdecyduj się na organizację zawodów, wystaw, pielęgnację lub leczenie koni – wszystko to, co odzwierciedla prawdziwe obcowanie z tymi wspaniałymi zwierzętami na żywo.

W jaki sposób uczyć dziecko przez zabawę figurkami?

Dzieci najłatwiej uczą się przez obserwację i zabawę, więc konie Szlejh można wykorzystać do sprytnego edukowania malucha w zakresie znajomości ras, pielęgnacji zwierzęcia, obcowania z nim, treningów czy opcji spędzania czasu na koniach. Chcąc rozbudzić w malcu zainteresowanie, warto samemu je przejawiać – opisywać, czym różnią się od siebie poszczególne figurki, gdzie najlepiej je wykorzystywać i tak właśnie organizować scenariusze zabaw. Modele niemieckiego producenta są o tyle wiarygodne, że nawet nastolatki bardzo chętnie po nie sięgają, porównując cechy swoich figurek z wiedzą zdobytą z książek i ilustrowanych atlasów zwierząt.

Konie Schleich w sklepie Rikitiki.pl

Chcąc uzyskać najwyższy poziom satysfakcji z zabawy figurkami koni, najlepiej kupować ich oryginalne wersje, które cechuje najwyższa jakość wykończenia i realistyczne odwzorowanie istniejących ras. Gdzie można kupić konie Schleich? Najlepiej szukać u autoryzowanych dystrybutorów tej marki – należy do nich sklep Rikitiki. Jeśli chodzi o konie Schleich rodziny (klacz, ogier, źrebak) można kupić zarówno osobno, jak i w kompletach. Nabywając poszczególne figurki koni firmy Schleich zyskuje się fantastyczną zabawkę dla dziecka 3+, ponieważ daje ona wiele możliwości tworzenia scenariuszy zabaw, uczy wrażliwości i rozeznania w jeździeckim świecie. Również rodzice odnajdą w tym sporo frajdy, pogłębiając swoją znajomość ras i możliwości ich wykorzystania w praktyce. Wyobraźnia dziecka fantastycznie pogłębia się, kiedy otrzymuje ono możliwość nieskrępowanej zabawy z ciekawymi przedmiotami – warto na to postawić i już dziś wykorzystać piękne figurki szlachetnych koni do wspólnie organizowanych turniejów, wystaw i zabiegów pielęgnacyjnych!

Zabawki Dla Dzieci